Povedali

S Miriam spolupracujem už niekoľko rokov v projektoch denných táborov a iných aktivít pre deti od 4 do 15 rokov. Skvelo vedie tvorivé dielničky, lebo je nielen výborný lektor, skúsený odborne aj v práci s deťmi, ale vie i prispôsobiť program nielen vzhľadom na vek, ale aj úrovni motorickej zdatnosti detí.

Rešpektovanie individuality, zmysel pre humor a schopnosť „vytiahnuť“ z detí maximum v pohodovej atmosfére povýšilo tvorivé dielne na TOP obľúbené aktivity.

Odporúčam jej služby nielen pre detské a tínedžerské aktivity, ale aj na workshopy pre dospelých.

Ingrid Schostoková

podnikateľka, www.empowering.coach

Peříčkové náušnice od Miriam jsou prostě skvostné. Lehounké, nosí se samy. A když jsem Miriam poprosila o jiné zapínání  z důvodu alergie, nebyl to pro ni vůbec žádný problém. Moc děkuji!

Eva Procházková

spokojná nositeľka náušníc, www.evaprochazkova.cz

Hneď prvú online lekciu, ktorú môj syn Maťko mal s Miriam, sme si vychutnali naplno obaja. Maťko veselo vyrábal podľa inštrukcií a ukážok od Miriam a ja som si čítala knižku.

Priznám sa, že som si nebola úplne istá, ako sa to bude Maťkovi páčiť, keďže to bude online lekcia. Ale Maťko si to naplno užil a tešil sa hneď na ďalšiu hodinu. A navyše pečiatky, ktoré si spolu s Miriam vyrobili, používa ešte naďalej a vyrobil veľa krásnych obrázkov.

Ak sa obávate, či budete mať doma všetko potrebné k vyrábaniu, tak sa nebojte. Miriam presne vie, čo sa bežne v domácnosti nachádza a navyše si to s vami dopredu prejde.

Online lekcie s Miriam rozhodne odporúčam, je to zábava pre deti a oddych pre rodičov.

Mária Marinčáková

Maťkova mama, www.mariamarincakova.sk

Z rádia hrá Last Christmas, z kuchyne sála teplo a vôňa kapustnice a na parou zahmlené okno kreslí malé dievčatko snehové vločky. Každú chvíľu odbieha obdivovať stromček, ktorý ozdobilo spoločne s babičkou. Mala krásnu kolekciu zdobených orieškov – dokonalých polovičiek z vlašských orechov, ktoré s láskou pomaly vešala, vetvičku za vetvičkou… Tieto oriešky sa už dávno niekam zatúlali, ani moja babička tu už nie je, ale keď som u Miriam objavila tieto oriešky, rozžiarili sa mi oči. Krásne spracované a každý úplne iný. Miriam si na každom jednom oriešku dala naozaj záležať, a tá maličká vločka, koník, črievička… chcela som ich všetky! Ako malé dieťa – veď som sa preniesla do minulosti ♥. Toto je vianočná dekorácia, ktorá sa nezunuje. Miriam zachytila do svojich orieškov kus môjho detstva. A na rozdiel od bežného plastového dekóru, gúľ všetkých možných veľkostí a farieb, je táto ručne robená krása niečím, čo rada predám ďalej, svojim deťom.

Michaela Růžičková

milovníčka orechových spomienok, www.michaelaruzickova.sk

Loňské vánoce nám stromeček ozdobily krásné originální oříškové ozdoby. Tak mě nadchnuly svou jemností, jednoduchostí a něhou, že jsem jich nakoupila spoustu i pro rodinu a přátele jako drobný dárek. Všichni z nich byli nadšení. Příští rok přikoupím další pro ty, na které se nedostalo :-).
Díky.

Klaudia Sauerová

milovníčka orechovej nehy, www.coffeebreakyoga.cz

Miriam zo Slovenska sa preniesla na náš kuchynský stôl v Singapure a hodinu s deťmi vyrábala vyšívané prekvapenie. Pre mňa.

Pôvodne sa dielničky chceli zúčastniť len dievčatá (6 a 9 rokov), chlapček (6 rokov) napriek svojim vyhláseniam, že šiť nevie a ani sa to nemieni učiť, sa do piatich minút pridal k nim.

Potrebovali sme bežné veci, ktoré sme našli doma. S Miriam sme sa stretli všetci prvýkrát, zoznámenie bolo príjemné a deti sa s ňou veľmi rýchlo skamarátili. Miriam im veľmi zrozumiteľne po jednotlivých krokoch celý postup vysvetlila a zároveň videli na displeji notebooku záber na jej ruky. Taktiež ich priebežne sledovala, ako sa im darí, ako ktorý postupuje a keď bolo treba, vždy poradila a deti podľa jej inštrukcií presne vedeli, čo majú robiť.

Keď nebolo treba navliekať chlapčekovi niť, tak som posedávala opodiaľ a počúvala, ako celá dielnička prebieha. Deti v pohode celú hodinu vydržali tvoriť a Miriam ich hodinu vedela zabaviť, poradiť, usmerňovať – skrátka bola tam pre nich.

Online dielničku s Miriam rozhodne odporúčam! Kto máte chuť si odpočinúť a vaše deti zvládnu relatívne samostatne tvoriť, neváhajte, u Miriam sú v tých najlepších rukách.

Jana Longauerova

mama troch spokojných detí, Have Less Feel Better

„Paradu vyrobenú rukami“ jsme loni dopřáli našemu vánočnímu stromečku. Mám ráda přírodní materiály a originální výrobky, takže mě oříškové vánoční ozdůbky od Miriam zaujaly hned na první pohled. A naživo jsou ještě krásnější než na fotce! Moc se mi líbí, jak dokáže Miriam kombinovat materiály, které k sobě zdánlivě nepatří. A ráda ji sleduju nejen pro její šikovné ruce – dokáže kolem sebe totiž šířit pohodu a inspiraci.

Ingrid Dach

milovníčka prírodných materiálov, www.ingriddach.cz

Pod vedením Miriam som si vyrobila krásne pierkové náušnice.

Miriam má dar vysvetliť konkrétne kroky tak, aby to zvládol každý. Dokáže podať pomocnú ruku a podporu, keď vidí, že ste sa na niečom zasekli. Postup práce vysvetlí v malých kúskoch, aby človek vedel, čo má urobiť. Keď mi niečo nešlo, Miriam mi to vysvetlila ešte raz alebo ukázala nejaký fígeľ.

Tvorenie s Miriam odporúčam! Získate šperk či ozdobu vyrobenú vlastnými rukami, čo bude tešiť vaše srdce.

Silvia Soláriková

podnikateľka so šikovnými rukami, www.silviasolarikova.com

Pin It on Pinterest